• Титульний партнер
  • Організатор
  • Співорганізатор
  • Співорганізатор

Новини

18.02.2021

Базове екіпірування триатлета: що взяти з собою на змагання

Цьогоріч Triathlon Ukraine організує 3 старти з триатлону на різні дистанції: спринт, олімпійка та 70.3. І якщо останні два старти розраховані на більш досвідчених учасників, то спринт — ідеальний старт для тих, хто робить це вперше. Щоб перший старт пройшов ідеально, а ви назавжди закохалися в триатлон, важливо добре підготуватися до змагань. 

Невід’ємною складовою підготовки є підбір екіпірування для старту. І тут виникає багато питань: чи обов’язково потрібен гідрокостюм? чи можна їхати на МТБ? навіщо шлем? як зробити так, аби окуляри не потіли під водою? Видихайте, зараз розберемося, який екіп потрібен для змагань з триатлону.

 

Яке екіпірування потрібно триатлету на старті?

Отже, триатлон включає в себе: плавання, велозаїзд і забіг. Для кожного з цих етапів потрібен спеціальний одяг. Однак наразі існують стартові костюми, які підходять одразу для трьох етапів, вони називаються трисьютами. 

 

ЕКІП ДЛЯ ВСІЄЇ ДИСТАНЦІЇ

 

🔻 ТРИСЬЮТ 🔻

 

Це спеціальний стартовий костюм, у якому можна плисти, їхати на велосипеді та бігти. Він може бути коротким (знизу як шорти, зверху як майка або футболка) або довгим (знизу як тайтси, зверху як лонгслів). 

Трисьют щільно прилягає до тіла, злегка підтримуючи м’язи. Низ трисьюта має тонкий флісовий велопамперс, який не набирає вологу під час плавання, полегшує велоетап і не заважає бігти.

При виборі трисьюта необхідно зважати на довжину дистанції та погодні умови. Якщо вода надто холодна, тоді краще долати дистанцію в гідрокостюмі, бо трисьюти не можуть бути надто товстими через те, що учаснику буде надто спекотно протягом наступних етапів. 

Вартість короткого трисьюта варіюється від 1099 до 9212 грн., а вартість довгого — від 2199 до 9750 грн.

 

🔻СПОРТИВНИЙ ГОДИННИК🔻

Вірний друг спортсмена. Він зафіксує ваш пульс, підкаже, з якою швидкістю крутили педалі та з яким темпом бігли. Також допоможе орієнтуватися в часі безпосередньо на маршруті, оскільки в офіційних стартах існують часові ліміти. 

Якщо бажаєте придбати спортивний годинник, то обирайте саме годинник для триатлону, оскільки з ним можна перебувати у воді. 

Мінімальна вартість спортивного годинника для триатлону — 4700 грн., максимальна — 80 500 грн. 

 

 

ЕТАП ПЛАВАННЯ

 

Розпочинаються триатлонні змагання з плавання. Учасник може долати дистанцію в трисьюті, гідрокостюмі або в плавках.

 

🔻ГІДРОКОСТЮМ🔻

 

Наявність гідрокостюма залежить від:

– температури води;
– дистанції, яку необхідно проплисти.

Усі спортсмени незалежно від спортивної категорії та дистанції зобов’язані долати етап плавання в гідрокостюмі, якщо температура води +15.9 ℃ і нижче.

Спортсменам категорії «ПРО» (професійним триатлетам) заборонено одягати гідрокостюм на дистанціях до 1500 м, якщо температура води вище +20 ℃. На дистанціях 1501 м і більше гідрокостюм заборонено одягати, якщо температура води вище +22 ℃.

Спортсменам-любителям і спортсменам вікових груп заборонено одягати гідрокостюм на дистанціях до 1500 м, якщо температура води вище +22 ℃. На дистанціях 1501 м і більше гідрокостюм заборонено одягати, якщо температура води вище +24.6 ℃.

Тобто у температурних проміжках +16 ℃…+20 ℃ (+22 ℃) для категорії «ПРО» і проміжках +16 ℃…+22 ℃ (+24.6 ℃) для інших категорій наявність, а також довжина й товщина гідрокостюма залишається на розсуд учасника. 

Гідрокостюм може бути коротким (знизу як шорти, зверху як топ або футболка) або довгим (знизу як тайтси, зверху як лонгслів). 

Також гідрокостюм може відрізнятися за товщиною, але повинен бути не товще 5 мм.

Вартість короткого гідрокостюма варіюється від 630 до 3500 грн., а вартість довгого — від 2000 до 22 000 грн.

 

 

🔻ШАПОЧКА ДЛЯ ПЛАВАННЯ🔻

 

Силіконова шапочка для плавання на змаганнях з триатлону є обов’язковим елементом екіпу, при цьому вона має бути яскравого кольору. Організатори змагань, як правило, видають учасникам шапочки, при чому для кожної дистанції різного кольору, тому що головна мета шапочки, аби вас було добре видно на відстані. Інколи шапочки номерують для того, щоб краще відстежувати спортсмена. 

Вартість шапочки для плавання від 100 до 600 грн.

На змаганнях Triathlon Ukraine шапочка входить до стартового пакета учасника.

 

 

🔻ОКУЛЯРИ ДЛЯ ПЛАВАННЯ🔻

 

Невід’ємний аксесуар для змагань на відкритій воді. Окуляри потрібні для кращоъ видиомсті та захисту очей у воді.

Асортимент окулярів наразі дуже різноманітний багатий: є окуляри із темними й світлими лінзами (темні мають дзеркальні лінзи і не дуже підходять для запливів у похмуру погоду), є — з фотохромними лінзами, які темніють і світлішають в залежності від освітлення, а є — з поляризованими лінзами, які блокують сонячні відблиски без затемнень (ідеально підходять для сайтінгу — швидкого погляду над водою для коригування напрямку руху).

Також існує різна форма лінз: для басейну та відкритої води. Для запливів у відкритих водоймах потрібні лінзи з широким діапазоном огляду.

Мінімальна вартість окулярів для плавання 150 грн., максимальна 2600 грн.

 

 

🔻КРЕМ BODY GLIDE🔻

 

Спортивний лубрикант (бодіглайд) — дуже корисна річ в арсеналі спортсмена, яка убезпечить від натирання шию, пахви, зап’ястя, щиколотки та інші частини тіла. 

Натирання — дуже розповсюджена проблема, і якщо не подбати про неї, то доведеться з ранами й дискомфортом долати інші етапи. Тому ми рекомендуємо використовувати крем або спрей Body Glide. Також він допоможе швидше зняти гідрокостюм у транзитці й не натерти мокрі ноги у велотуфлях або кросівках. 

Залежно від виробника та об’єму вартість спортивного лубриканту варіюється від 219 грн. до 1085 грн.

Цей крем можна замінити звичайним вазиліном. Рекомендуємо обов’язково змащувати ним шию (та інші частини тіла, які найбільше можуть постраждати від натирання), а також зап’ястя й щиколотки, щоб зручніше було знімати гідрокостюм. 

 

 

🔻СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ🔻

 

Ще одна розповсюджена проблема у плавців і триатлоністів — засмага й опіки. Аби не згоріти й не красуватися все літо з характерною засмагою, рекомендуємо нанести перед стартом сонцезахисний крем або спрей. Головне наносити водостійкий крем, щоб він залишився після води (або залиште його в транзитній зоні, щоб нанести його повторно для наступних етапів). 

Вартість сонцезахисного крема або спрея варіюється від 70 грн. до 400 грн.

 

🔻СПРЕЙ ANTIFOG🔻

 

Цей спрей потрібен для того, щоб окуляри не потіли. Його вартість варіюється від 135 грн. до 380 грн.

 

 

ЕТАП ВЕЛО

 

Після завершення етапу плавання учасник потрапляє до транзитної зони, де повинен переодягтися й забрати свій велосипед. Спочатку учасник потрапляє до зони, де він переодягається й обов’язково одягає шолом на голову, щоб не травмуватися.

Потім проходить до стійки з велосипедами, забирає свій і розпочинає другий етап змагань (при цьому у транзитній зоні учасник може лише котити велосипед поряд із собою, але не їхати на ньому).

 

 

🔻СПОРТИВНИЙ ОДЯГ🔻

 

Якщо учасник долає дистанцію не в трисьюті, після плавання йому необхідно переодягтися. Це може бути спортивний комбінезон (вело майка та шорти, вело комплект), а можуть бути звичайні шорти й майка/футболка. Краще використовувати шорти з мінімальним вело памперсом, для комфортного положення на велосипеді.

Як правило, атлети використовують один і той самий одяг і для етапу вело, і для бігу, щоб зекономити час.

Головне в одязі для етапу вело — щоб тканина швидко виводила вологу, крій одягу був зручним, швів було якомога менше, а на шортах був флісовий памперс. 

Середня вартість шортів — від 400 грн. до 4050 грн.

Середня вартість топу/футболки — від 200 грн. до 2200 грн.

 

🔻ШОЛОМ🔻

 

Без шолому вас не допустять до транзитної зони з велосипедами. Тому обов’язково підберіть шолом, у якому вам буде зручно їхади декілька десятків кілометрів. Шолом не повинен здавлювати голову. Тому не рекомендуємо купувати шолом, який був у використанні, підбирайте його конкретно під вашу голову.  

Вартість шолома варіюється від 1590 грн. до 10 200 грн.

 

 

 

🔻ВЕЛОСИПЕД🔻

 

Велосипед — це найдорожчий елемент екіпірування, оскільки найнижча вартість нового шосейного велосипеда 18 075 грн., а деякі моделі досягають півмільйона гривень. 

Але є і хороші новини: по-перше, велосипед можна взяти напрокат або позичити у друга, а по-друге брати участь у змаганнях можна на будь-якому велосипеді, у тому числі й МТБ. 

Також не обов’язково купувати новий велосипед, для початку цілком підійде велосипед, який був у використанні. 

 

 

🔻КОНТАКТНІ ПЕДАЛІ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДУ🔻

 

Якщо ви плануєте купувати шосейний велосипед, майте на увазі, що, зазвичай, вони продаються без педалей. Ви самостійно маєте підібрати контактні педалі для вашого залізного коня, а також велотуфлі до них.

Вартість контактних педалей варіюється від 1500 грн. до 4560 грн.

 

 

🔻ВЗУТТЯ🔻

 

Якщо у вас шосейний велосипед з контактними педалями, вам знадобляться велотуфлі. Їх середня вартість — від 1799 грн. до 16 000 грн.

Але якщо у вас інший велосипед, ви можете бути в зручному спортивному взутті, наприклад, у кросівках. 

 

 

🔻НОСКИ🔻

 

Не всі спортсмени одягають носки, але це залежить від того, як вам зручніше. Спортивні носки можна придбати в таком ціновому діапазоні : від 140 грн. до 700 грн.

 

🔻ПОЯС ДЛЯ КРІПЛЕННЯ СТАРТОВОГО НОМЕРА🔻

 

Зазвичай на забігах або заїздах стартовий номер можна прикріпити чотирма шпильками. Але під час етапу вело стартовий номер має бути на спині, а під час забігу — на грудях. Щоб не витрачати час на кріплення стартових номерів у транзитних зонах, є спеціальний пояс для кріплення стартового номера.

Деякі з таких поясів містять кишені, які можна покласти, наприклад, гелі або батончики.

Середня вартість поясу (резинки) для стартового номера від 150 грн. до 499 грн.

 

 

🔻СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ🔻

Це обов’язковий елемент екіпірування, оскільки відсутність сонцезахисних окулярів не може гарантувати вашу безпеку під час заїзду. На великій швидкості існує ризик потрапляння пилу чи комах в очі, що може спричинити як мінімум дискомфорт, як максимум — падіння.

Середня вартість спортивних сонцезахисних окулярів від 429 грн. до 7050 грн.

 

 

ЕТАП БІГ

 

Після завершення заїзду, необхідно залишити велосипед у транзитній зоні, переодягтися (якщо потрібно), обов’язково змінити взуття на бігове та продовжити змагання вже на своїх двох.

 

🔻СПОРТИВНИЙ ОДЯГ🔻

 

Якщо у вас є трисьют, ви продовжуєте забіг у ньому. Також, якщо вам зручно в одязі з попереднього етапу (вело) ви можете продовжувати в ньому. За бажанням ви можете переодягтися. Але пам’ятайте, що ви не маєте права бігти з голим торсом. 

 

🔻КРОСІВКИ🔻

 

У сегменті бігових кросівок також надзвичайно широкий вибір. Обирайте взуття, відштовхуючись від вашої пронації та відчуття комфорту. Зверніть увагу на вагу та товщину підошви кросівок, вони мають бути максимально легкими та зручними 

Середня вартість бігових кросівок варіюється від 1650 грн. до 9300 грн.

 

 

🔻КОЗИРОК🔻

 

Рекомендуємо користуватися таким аксесуаром, як козирок, оскільки він може захистити обличчя від опіків, якщо більшу частину маршруту вам потрібно долати під сонцем. За сонячної погоди козирок є головним елементом екіпірування під час бігу, оскільки захищає від сонячного удару. 

Вартість козирка варіюється від 250 грн. до 750 грн.

Окуляри та пояс для кріплення стартового номера залишаються з попереднього етапу.

 

 

Підсумуємо!

 

У змаганнях з триатлону є обов’язкове екіпірування та базове. 

 

 

До обов’язкового належать:

 

Якщо підсумувати мінімальну вартість цих елементів, то бюджет на екіпірування складе 23 000 грн. При цьому велосипед можна орендувати, купити велосипед, що був у вжитку, або взяти в товариша, і тоді бюджет стане ще меншим.

 

Обирайте зручний екіп і приєднуйтеся до наших стартів з триатлону: